Posts Tagged ‘ünnepség’

Ápolók Nemzetközi Napja ünnepség a kórházban

Posted on: május 12th, 2026 by Borbély Zsanett No Comments

A Bajai Szent Rókus Kórház ünnepséget rendezett az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából, tisztelegve mindazok előtt, akik nap mint nap elhivatottan, magas szakmai színvonalon és emberséggel végzik ápolói hivatásukat.

 

Ápolók Nemzetközi Napja ünnepség a kórházban

A jobb oldali képen Dr. Tóth Gábor PhD, a Bajai Szent Rókus Kórház főigazgatója

 

Az Ápolók Nemzetközi Napját világszerte május 12-én ünneplik Florence Nightingale, a modern betegápolás úttörőjének születésnapján. A jeles nap célja, hogy felhívja a figyelmet az ápolók egészségügyben betöltött nélkülözhetetlen szerepére, valamint elismerje áldozatos és felelősségteljes munkájukat.

A kórházi ünnepségen köszöntőt mondott Dr. Tóth Gábor főigazgató, ünnepi gondolatait osztotta meg Sallai Erika, a Pszichiátriai Osztály vezető ápolója, valamint beszédet mondott Ördög Katalin ápolási igazgató.

 

Ápolók Nemzetközi Napja ünnepség a kórházban

A bal oldali képen Sallai Erika a Pszichiátriai Osztály vezető ápolója, a jobb oldali képen Ördög Katalin ápolási igazgató

 

Az esemény keretében az intézmény idén első alkalommal egy osztály kollektívájának munkáját is elismerte. Az elismerést ezúttal a Fül-, Orr-, Gégészeti Osztály ápolói közössége vehette át kiemelkedő szakmai tevékenységükért.

 

Ápolók Nemzetközi Napja ünnepség a kórházban

A jobb oldali képen a Fül-, Orr-, Gégészeti Osztály ápolói közössége nevében Szalai Ildikó vezető ápoló vette át az oklevelet

 

Az ünnepség zárásaként a résztvevők egy rövid videóösszeállítást tekinthettek meg, amely az ápolók mindennapi munkája és elhivatottsága előtt tisztelgett.

A Bajai Szent Rókus Kórház ezúton is köszönetét fejezi ki minden egészségügyi szakdolgozónak kitartó, lelkiismeretes és emberséges munkájáért.

 

Szöveg, fotó: Borbély Zsanett, BSZRK kommunikációs munkatárs

Megjelent: Baja, 2026. május 12.

 

Ünnepséget tartottunk a Magyar Ápolók Napja alkalmából

Posted on: február 20th, 2026 by Borbély Zsanett No Comments

A Bajai Szent Rókus Kórház 2026. február 20-án ünnepséget rendezett a Magyar Ápolók Napja alkalmából. Az eseményre péntek délután a kórház Gazdasági Hivatalának épületében, az Ebédlőben került sor.

A Magyar Ápolók Napja az ápolói hivatás társadalmi megbecsülésének napja, amelyet Kossuth Zsuzsanna emlékére tartanak. A jeles alkalom célja, hogy ráirányítsa a figyelmet az egészségügyi szakdolgozók elkötelezett, felelősségteljes és nélkülözhetetlen munkájára.

 

Magyar Ápolók Napja ünnepség

 

Az ünnepségen az intézmény szakdolgozói mellett jelen voltak a kórházvezetés tagjai, valamint a meghívott vendégek:

 

Magyar Ápolók Napja ünnepség

 

A vendégek köszöntése után beszédet mondott miniszterhelyettes úr, továbbá Dr. Tóth Gábor, az intézmény főigazgatója, valamint Ördög Katalin ápolási igazgató.

Az esemény keretében kulturális műsor is elhangzott az intézményben a gyakorlatukat teljesítő, Bajai SZC Kossuth Zsuzsanna Technikum, Szakgimnázium és Szakképző Iskola diákjainak közreműködésével. A 13. A osztályos Csecsemő- és gyermekápoló tanulók előadásában volt látható „A szolgálat csendes hőse” című produkció, szereplők: Szabó Zsófia, Császár Karolina, Mata Víta Ágnes, Zsolt-Fa Panni. Befejezésként César Franck: Panis Angelicus című művét adta elő Farkasné Böjtös Beáta oktató, Denas Dorina 10. A osztályos tanuló.

 

Magyar Ápolók Napja ünnepség

 

Az ünnepi műsor zárásaként Toldi Norbert kórházlelkész mondott áldást az ápolók szolgálatára.

A Bajai Szent Rókus Kórház ezúton is köszönetét fejezte ki valamennyi ápoló és egészségügyi szakdolgozó lelkiismeretes, magas színvonalú munkájáért, amellyel nap, mint nap hozzájárulnak a betegek gyógyulásához és biztonságához.

 

Magyar Ápolók Napja ünnepség

 

Szöveg: Borbély Zsanett, BSZRK kommunikációs munkatárs

Fotó: Salga-Rick Mónika, BSZRK kommunikációs munkatárs

Megjelent: Baja, 2026.02.20.

WordPress Cookie Értesítés a Real Cookie Bannertől