Posts Tagged ‘köszönőlevél’

Köszönőlevél érkezett: 2026.01.05.

Posted on: január 5th, 2026 by Borbély Zsanett No Comments

Egy igazán megható köszönőlevél érkezett, melyben egy korábbi beteg mély háláját és az intézmény munkatársai iránti tiszteletét fejezi ki — nem csak a gyógyításért, hanem az emberségért és törődésért is! Ezúton is köszönjük kedves sorait.

 

Köszönőlevél érkezett illusztráció

 

Kedves Bajai Szent Rókus Kórház!

Hihetetlen, de eltelt egy év. Szeretném szavakba önteni mind azt a hálát és tiszteletet, amelyet az Önök áldozatos munkája iránt érzek, bár tudom, hogy ezt igazán kifejezni talán nem is lehet. Mégis fontos számomra, hogy megpróbáljam, hiszen amit kaptam Önöktől az messze túlmutat gyógykezelésen.

Vannak élethelyzetek, amikor az ember rádöbben arra, milyen törékeny is valójában, és mennyire szüksége van mások szaktudására, emberségére és támogatására. Ez az időszak számomra ilyen volt.

Ebben a kiszolgáltatott helyzetben nemcsak gyógyító kezek voltak, hanem biztos pontok, kapaszkodók és reményt adó emberek is. Önök nemcsak szakmai tudásukkal, hanem emberségükkel és odafigyelésükkel is nap, mint nap erőt adtak és gyógyítottak. Minden megnyugtató pillantás, minden apró gesztus hozzájárult ahhoz, hogy nemcsak testileg, hanem lelkileg is erősödjek.

Ezek a pillanatok elkísérnek egész hátralévő életemben és nincsen nap, hogy ne jutnának eszembe. Ilyenkor mindig könny szökik a szemembe, de ezek örömkönnyek. Biztonságot éreztem, tudtam olyan kezekben vagyok, amelyek nem csak hozzáértők, hanem valójában törődnek velem. Ez a fajta empátia, figyelem ritka kincs, amelyért mély hálával tartozom.

Reményt adtak akkor is, amikor én magam sem hittem benne eléggé, sőt! Őszintén gondolom, és tapasztaltam is, hogy az igazi gyógyítás ott kezdődik, ahol az emberi odafordulás találkozik szakmai tudással. Köszönöm, hogy nem csak a beteget látták, hanem az embert is.

Köszönöm, hogy soha nem éreztem magam egyedül, és hogy azt sugallták, hogy fontos vagyok még abban a pár napban is, amikor nem volt kommunikációm e világgal, hanem saját küzdelmet folytattam a démonjaimmal valahol máshol.

Munkájuk csendes hősiesség, Önök pedig az én hőseim. A kórházuk pedig nem egy épület, egy intézmény, egy élettelen tárgy, hanem egy reményt adó csapat. Az pedig, hogy ma itt lehetek, ennek a csapatnak az összetett munkája, ahol mindenki beletette azt a szaktudást és emberséget, aminek hála én most megírhatom ezt a levelet és hálával, szeretettel gondolhatok Önökre.

Kívánom, hogy mindaz a jóság, amit nap, mint nap adnak másoknak, találjon vissza az összes dolgozóhoz. Szívből jövő hálával és mély tisztelettel köszönök meg mindent, amit értem tettek.

Köszönöm az életem!

G.A.

 

A kép illusztráció. Fotó: Canva

Megjelent: 2026. január 5.

Köszönetnyilvánítás a Szülészeti Osztály munkatársainak

Posted on: november 20th, 2025 by Borbély Zsanett No Comments

A Bajai Szent Rókus Kórház Szülészeti Osztálya egy különösen szép köszönőlevelet kapott egy édesanyától, aki második gyermeke születése kapcsán osztotta meg tapasztalatait. A levél írójának engedélyével közöljük kedves, elismerő sorait.

 

Köszönetnyilvánítás a Szülészeti Osztálynak

 

Tisztelt Szülészeti Osztály!

Szeretném szívből megköszönni mindazt a gondoskodást, figyelmet és szeretetet, amelyet október elején, második gyermekem születésekor kaptam Önöktől.

Hálás vagyok, hogy ismét ilyen biztonságos, nyugodt és támogató környezetben élhettem át ezt a különleges pillanatot.

Külön szeretném kiemelni és megköszönni Dr. B. B. orvosomnak, aki mindkét várandósságomat végigkísérte. Türelme, szakértelme és kedvessége rengeteget jelentett számomra, mindig biztonságban éreztem magam a gondoskodása mellett.

Hálás köszönettel tartozom Dr. A. V. főorvos úrnak és Dr. Sz. Z. orvosnőnek, akik a császármetszést végezték. Szakmai tudásuk, nyugalmuk és odafigyelésük nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a műtét megnyugtató légkörben és teljes biztonságban zajlott.

Szeretném megköszönni Sz. A. szülésznőnek is a sok támogatást, kedvességet és figyelmet, amit a gyermekágyas időszak során kaptam tőle. Empátiája és hozzáértése sokat segített abban, hogy az egész folyamatot nyugodtan és bizalommal élhessem meg.

Köszönöm a Szülészeti Osztály valamennyi dolgozójának a szeretetteljes gondoskodást, a türelmet és az emberséget, amellyel munkájukat végzik.

Hálás vagyok, hogy a Bajai Szent Rókus Kórházban ilyen elhivatott és kiváló szakemberek segítik a kismamákat életük legfontosabb pillanataiban.

További jó egészséget, és kitartást kívánok a munkájukhoz!

 

Megjelent: Baja, 2025. november 20.

Megható köszönet a Krónikus Belgyógyászat dolgozóinak

Posted on: november 13th, 2025 by Borbély Zsanett No Comments

Egy hozzátartozó megható levelet küldött intézményünknek. Engedélyével most közzétesszük kedves sorait, és ezúton is szívből köszönjük üzenetét!

 

Köszönőlevélhez illusztráció

 

Mély hálával és szeretettel szeretném megköszönni a Bajai Szent Rókus Kórház Krónikus Belgyógyászatának, minden egyes dolgozójának az önzetlen, odaadó és emberséges munkáját.

Az édesapámat szívvel-lélekkel gondozták – etették, itatták, ápolták, bátorították. Minden mozdulatukban ott volt a hivatás szeretete, az emberi jóság, és az a csendes erő, ami reményt ad a legnehezebb napokon is.

Külön szeretném megköszönni A. főorvos úrnak, akiben nemcsak egy kiváló orvost, hanem egy igazán nemes lelkű embert ismerhettem meg. Nem adta fel – újra és újra küzdött, hogy édesapám eljusson a rehabilitációra. Mindvégig hitt bennünk, és tartotta bennem a lelket, amikor erőm már fogytán volt. 18 hét kemény, próbákkal teli időszak volt, de az ő embersége és szakmai tudása végig reményt adott.

Szívből jövő köszönetem T. M. gyógymasszőrnek is, aki teljes szívvel, szeretettel és végtelen türelemmel segített. Többször is belém karolt, amikor már az összeomlás szélén álltam, és visszahúzott a szakadék széléről. Többet tett, mint amit bárki elvárhat – és ezt soha nem fogom elfelejteni.

A kórházi csapat minden tagja példát mutatott emberségből, hivatástudatból és szeretetből. Olyan lelki támogatást kaptam tőlük, amit életem végéig a szívemben őrzök.

Hálás szívvel köszönöm mindezt a családom nevében is. Kívánok mindannyiuknak sok erőt, áldást és szeretetet ahhoz a csodálatos munkához, amit nap mint nap végeznek.

 

Megjelent: Baja, 2025.11.13.

WordPress Cookie Értesítés a Real Cookie Bannertől