Posts Tagged ‘köszönet’

2025. november 17. – A Koraszülöttek Világnapja

Posted on: november 17th, 2025 by Borbély Zsanett No Comments

Összefogással a legkisebbekért

November 17-én a világ lila színbe öltözik – ez a remény, a kitartás és az életbe vetett bizalom színe. A Koraszülöttek Világnapja alkalmat ad arra, hogy felhívjuk a figyelmet a korán érkező gyermekekre és azokra a családokra, akiknek mindennapjai különleges küzdelmekkel és még különlegesebb örömökkel telnek.

 

Illusztráció a Koraszülöttek Világnapja alkalmából

 

A Bajai Szent Rókus Kórház koraszülött részlegén évente számos kisbaba kezdi meg életét – gyakran hónapokkal a vártnál korábban. Az osztály dolgozói nap, mint nap azért tesznek, hogy ezek a picik biztonságban, szeretetteljes, fejlesztő környezetben erősödhessenek. A koraszülött-ellátás azonban rendkívül összetett és eszközigényes terület, ahol minden támogatás számít.

A Koraszülöttek Világnapjához kapcsolódva 2025. november 21-én, pénteken a bajai Hotel Elizabeth jótékonysági bált rendez a Bajai Gyermekosztályért Alapítvány közreműködésével. A rendezvény bevétele a koraszülött részleg fejlesztését szolgálja, ezzel is hozzájárulva a legkisebbek biztonságosabb ellátásához és a korszerűbb körülmények megteremtéséhez.

A kórház vezetése és a koraszülött részleg munkatársai ezúton is köszönetüket fejezik ki mindazoknak – a szervezőknek, vállalkozásoknak és magánszemélyeknek –, akik tombola-felajánlásokkal, adományaikkal vagy bármilyen más módon támogatják a kezdeményezést.

November 17-én mi is a koraszülöttekre és családjaikra figyelünk. Ezen a napon mindazokra gondolunk, akik a koraszülött ellátásban dolgoznak, és azokra is, akik támogatásukkal hozzájárulnak a legkisebbek biztonságosabb életkezdetéhez.

 

Összeállította: Borbély Zsanett, BSZRK kommunikációs munkatárs

Megjelent: Baja, 2025. november 17.

Megható köszönet a Krónikus Belgyógyászat dolgozóinak

Posted on: november 13th, 2025 by Borbély Zsanett No Comments

Egy hozzátartozó megható levelet küldött intézményünknek. Engedélyével most közzétesszük kedves sorait, és ezúton is szívből köszönjük üzenetét!

 

Köszönőlevélhez illusztráció

 

Mély hálával és szeretettel szeretném megköszönni a Bajai Szent Rókus Kórház Krónikus Belgyógyászatának, minden egyes dolgozójának az önzetlen, odaadó és emberséges munkáját.

Az édesapámat szívvel-lélekkel gondozták – etették, itatták, ápolták, bátorították. Minden mozdulatukban ott volt a hivatás szeretete, az emberi jóság, és az a csendes erő, ami reményt ad a legnehezebb napokon is.

Külön szeretném megköszönni A. főorvos úrnak, akiben nemcsak egy kiváló orvost, hanem egy igazán nemes lelkű embert ismerhettem meg. Nem adta fel – újra és újra küzdött, hogy édesapám eljusson a rehabilitációra. Mindvégig hitt bennünk, és tartotta bennem a lelket, amikor erőm már fogytán volt. 18 hét kemény, próbákkal teli időszak volt, de az ő embersége és szakmai tudása végig reményt adott.

Szívből jövő köszönetem T. M. gyógymasszőrnek is, aki teljes szívvel, szeretettel és végtelen türelemmel segített. Többször is belém karolt, amikor már az összeomlás szélén álltam, és visszahúzott a szakadék széléről. Többet tett, mint amit bárki elvárhat – és ezt soha nem fogom elfelejteni.

A kórházi csapat minden tagja példát mutatott emberségből, hivatástudatból és szeretetből. Olyan lelki támogatást kaptam tőlük, amit életem végéig a szívemben őrzök.

Hálás szívvel köszönöm mindezt a családom nevében is. Kívánok mindannyiuknak sok erőt, áldást és szeretetet ahhoz a csodálatos munkához, amit nap mint nap végeznek.

 

Megjelent: Baja, 2025.11.13.

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy napja

Posted on: július 1st, 2025 by Laky Emese Zsófia No Comments

Semmelweis-nap alkalmából Semmelweis Ignác szavait idézzük: "Az én tanításom nem arra van ítélve, hogy a könyvtárak porában penészedjék, hanem győztesen hasson a gyakorlati életben…, hogy a szülészeti kórházak rémképei eltűnjenek, hogy a házastárs megtarthassa feleségét, és a gyermek anyját."

E napon tisztelettel és hálával köszöntjük mindazokat, akik hivatásukként az emberek gyógyítását, ápolását és egészségük megőrzését választották.

Semmelweis Ignác, „az anyák megmentője” születésnapján 1992 óta ünnepeljük a magyar egészségügy napját – egyben mindazokat az elkötelezett szakembereket, akik nap mint nap fáradhatatlanul dolgoznak a betegekért.

Orvosok, ápolók, mentősök, gyógyszerészek, technikusok, háttérszakemberek – mindannyian a betegellátás gerincét alkotják.
Emberségük, türelmük, kitartásuk és szakértelmük példaértékű.

Köszönjük munkájukat!


Ma – és az év minden napján – megérdemlik a megbecsülést, elismerést és hálát.

Baja, 2025.07.01.

WordPress Cookie Értesítés a Real Cookie Bannertől