Posts Tagged ‘ápolók nemzetközi napja’

Ápolók Nemzetközi Napja ünnepség a kórházban

Posted on: május 12th, 2026 by Borbély Zsanett No Comments

A Bajai Szent Rókus Kórház ünnepséget rendezett az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából, tisztelegve mindazok előtt, akik nap mint nap elhivatottan, magas szakmai színvonalon és emberséggel végzik ápolói hivatásukat.

 

Ápolók Nemzetközi Napja ünnepség a kórházban

A jobb oldali képen Dr. Tóth Gábor PhD, a Bajai Szent Rókus Kórház főigazgatója

 

Az Ápolók Nemzetközi Napját világszerte május 12-én ünneplik Florence Nightingale, a modern betegápolás úttörőjének születésnapján. A jeles nap célja, hogy felhívja a figyelmet az ápolók egészségügyben betöltött nélkülözhetetlen szerepére, valamint elismerje áldozatos és felelősségteljes munkájukat.

A kórházi ünnepségen köszöntőt mondott Dr. Tóth Gábor főigazgató, ünnepi gondolatait osztotta meg Sallai Erika, a Pszichiátriai Osztály vezető ápolója, valamint beszédet mondott Ördög Katalin ápolási igazgató.

 

Ápolók Nemzetközi Napja ünnepség a kórházban

A bal oldali képen Sallai Erika a Pszichiátriai Osztály vezető ápolója, a jobb oldali képen Ördög Katalin ápolási igazgató

 

Az esemény keretében az intézmény idén első alkalommal egy osztály kollektívájának munkáját is elismerte. Az elismerést ezúttal a Fül-, Orr-, Gégészeti Osztály ápolói közössége vehette át kiemelkedő szakmai tevékenységükért.

 

Ápolók Nemzetközi Napja ünnepség a kórházban

A jobb oldali képen a Fül-, Orr-, Gégészeti Osztály ápolói közössége nevében Szalai Ildikó vezető ápoló vette át az oklevelet

 

Az ünnepség zárásaként a résztvevők egy rövid videóösszeállítást tekinthettek meg, amely az ápolók mindennapi munkája és elhivatottsága előtt tisztelgett.

A Bajai Szent Rókus Kórház ezúton is köszönetét fejezi ki minden egészségügyi szakdolgozónak kitartó, lelkiismeretes és emberséges munkájáért.

 

Szöveg, fotó: Borbély Zsanett, BSZRK kommunikációs munkatárs

Megjelent: Baja, 2026. május 12.

 

Ápolók Nemzetközi Napja – Köszönet és megbecsülés május 12-én

Posted on: május 12th, 2025 by Borbély Zsanett No Comments

Május 12-én, Florence Nightingale születésnapján világszerte az Ápolók Nemzetközi Napját ünnepeljük. E jeles alkalomból a Bajai Szent Rókus Kórház nevében szívből köszöntjük és mély hálával tisztelgünk minden ápoló előtt, akik elkötelezettséggel, szakértelemmel és emberséggel szolgálják a gyógyítást nap mint nap.

Az ápolók munkája a gyógyítás egyik legfontosabb pillére: ők azok, akik ott vannak a betegágy mellett éjjel-nappal, akik nemcsak a testi fájdalmak enyhítésében, hanem a lelki támogatásban is szerepet vállalnak. Az ő türelmük, figyelmük és empátiájuk az, ami emberivé és személyessé teszi az egészségügyi ellátást.

Az elmúlt évek kihívásai még inkább ráirányították a figyelmet az ápolók áldozatos munkájára. Hálásak vagyunk, hogy kórházunkban olyan szakemberek dolgoznak, akik nap mint nap bizonyítják elhivatottságukat, szakmai tudásukat és emberségüket.

E jeles nap alkalmából köszönetet mondunk minden ápolónknak! Köszönjük a hivatásszeretetet, a kitartást, a folyamatos tanulás iránti elköteleződést, és mindazt a látható és sokszor láthatatlan munkát, amit a betegekért és a közösségért végeznek.

A Bajai Szent Rókus Kórház vezetősége és munkatársai nevében kívánunk minden ápolónak jó egészséget, erőt, és sok megbecsülést!

Baja, 2025.05.12.

WordPress Cookie Értesítés a Real Cookie Bannertől