„Bács-Kiskun, jó itt lenni!” Vármegyei együttműködés

Intézményünk elkötelezett a térségi lakosok egészségvédelme, egészségben eltöltött életéveinek növelése mellett, így örömmel csatlakozunk azokhoz a programokhoz, amelyek érintőlegesen vagy célzottan azt segítik.

Az elmúlt években több példaértékű munka zajlott Bács-Kiskun vármegyében a közösségi identitás, a kulturális örökség megőrzése és a társadalmi kohézió erősítése terén. Ezt hivatott folytatni a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” program, amely a hátrányos helyzetű csoportok felzárkóztatásával egészül ki.

A projekt célja, hogy a helyi közösségek összetartozását és életminőségét növelje, különös figyelmet fordítva a hátrányos helyzetű csoportokra: gyermekekre, nőkre, tanyán élőkre, mélyszegénységben élőkre, fogyatékkal élőkre, idősekre és a roma lakosságra. - ismertette a nyitó rendezvényen Vedelek Norbert, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés elnöke.

A projektet Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata, a Bács-Kiskun Megyei Szabadidősport Szövetség (BácsSport), valamint a FŐNIX Kulturális és Ifjúsági Egyesület valósítja meg, ugyanakkor a megvalósítók nagyban számítanak a települési önkormányzatok, intézmények, civil szervezetek, valamint a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság együttműködésére.

A 2024. december 12-én a Bács Kiskun Vármegyei Megyeházán, Kecskeméten tartott nyitó konferencián résztvevők betekintést nyerhettek a partnerek által megvalósítandó kezdeményezésekbe. A következő években több színtéren, számos, a lakosok számára ingyenes program segíti a vármegyei lakosokat. Lesznek pl. érzékenyítő és drogprevenciós előadások, bűnmegelőzési programok, munkaerő-piaci képzések, gazdaságélénkítő projektek, egészségfejlesztő és prevenciós, valamint digitális kompetenciafejlesztési programok. Tervezett rendezvények a fiatalok helyben maradásához járulnak hozzá, vagy éppen a klímaváltozásnak leginkább kitett településeken élőknek nyújtanak segítséget.

A konferenciát követően alakult meg a Bács-Kiskun Vármegyei Felzárkózási Fórum, amelynek célja az összefogás erejének kihasználása, hogy közös gondolkodással és cselekvéssel csökkentsék a vármegyei hátrányokat és esélyteremtő megoldásokat dolgozzanak ki, konkrét javaslatokat készítsenek a szolgáltatáshiányok orvoslására. A közös munkát együttműködési megállapodással foglalták keretbe a fórum tagjai.

 
https://www.youtube.com/watch?v=RH3h9yKM7Yw&t=65s