Ajándékot mindenkinek

Több kilogrammnyi gyümölcsöt, szaloncukrot, mézeskalács asztali díszt kaptak idén a bajai szociális intézmények lakói és gondozottai. Csubákné Besesek Andrea alpolgármester vitte el az önkormányzat ajándékát december 14-én. Elsőként a Tarka-barka Lakóotthonba látogatott el, majd az Együtt Kéz a Kézben Társaság által működtetett két otthonba, az Apród és az Ifjúság utcába. A baptista egyház által működtetett Sorsok Házában is több mint egy tucatnyian várták. A látogatás a Bajai Szent Rókus Kórház krónikus belgyógyászati osztályán ért véget, dr. Al-Nhmi Ahmed osztályvezető főorvos vette át az ajándékot, majd az alpolgármester a betegeket is köszöntötte. – Mindenkire figyelni kell. Fontos, hogy a karácsony üzenete mindenkihez eljusson. Fercsák Róbert polgármester üdvözletét is elhoztam, valamint sok-sok szeretetet, amelyből azonban még többet kaptunk vissza. Mi magunk is feltöltődünk ilyenkor – mondta az elöljáró. Az ajándékok mellé az intézmények karácsonyfát is kapnak.

Sándor Boglárka