Megosztoztak az adományon

Nagy értékű adományt osztott szét az Együtt Kéz a Kézben Polgári Társaság nevében Kovács Mónika vezető. Mint elmondta: Hamháber Norbert csávolyi polgármester közbenjárására a Konvoi Der Hoffnung német segélyszervezet egy kamionnyi inkontinencia-, illetve intimbetétet juttatott a két idősotthont fenntartó társaságnak. Ekkora mennyiséget azonban nem tudnak felhasználni, ezért úgy döntöttek, a felét felajánlják olyan egészségügyi és szociális intézményeknek, ahol jó hasznát veszik. Csubákné Besesek Andrea alpolgármesterrel egyeztetve végül a Bajai Szent Rókus Kórház nőgyógyászati és urológiai osztálya, a kistérségi családsegítő, az értelmi fogyatékos fiatalokat gondozó Tarkabarka Lakóotthon, valamint a bajai betegcsoportok részesültek adományban. A betéteket október 18-án vették át a családsegítő Szabadság utcai székhelyén. Az alpolgármester kiemelte: adni jó, az adventi időszak közeledtével megszaporodnak az alkalmak, amikor önzetlenül gondolunk másokra.

A megajándékozottak nevében Boussoussou Ágota (családsegítő), Göbl Vilmosné ápolási igazgató (Bajai Szent Rókus Kórház), Kovácsné Fábián Ilona (Tarkabarka Lakóotthon) és Soósné Aszódi Julianna (betegcsoportok) mondott köszönetet, biztosítva az adományozót, hogy nagy hasznát veszik majd az egészségügyi eszközöknek.