A látás hónapja

OKTÓBER a látás hónapja. A látszerész üzletek térítésmentesen biztosítják az alapvető vizsgálatokat. Az országos kampány 2005-ben indult azzal a céllal, hogy felhívja a lakosság figyelmét az rendszeres ellenőrzéseken való részvétel fontosságára. Szakemberek szerint fontos, hogy a páciensek évente legalább egy alkalommal vegyenek részt a szűrővizsgálatokon. A Látás hónapja nevet viselő kampányt a Magyar Látszerész Szövetség és az optika szakma hozta létre. Az országos kampány során minden évben kiemelnek egy éppen aktuális szembetegséget. Idén a felhívás középpontjába az immár népbetegségnek számító száraz szeműség és annak hatékony kezelése áll. A probléma legtöbb esetben a számítógép és a digitális eszközök használata miatt alakul ki. Megelőzésére speciális lencséket, kezelésére pedig szemcseppeket és műkönnyeket javasolnak.