Törökországból jöttek

Törökországból érkezett küldöttség a héten hazánkba. Elsősorban az uniós fejlesztésekre voltak kíváncsiak, így a külügyminiszter-helyettes Baját, illetve a városi kórházat is megjelölte állomásként. A Bajai Szent Rókus Kórházban dr. Tóth Gábor főigazgató fogadta május 25-én a delegációt, melyet Ahmet YÜCEL államtitkár helyettes vezetett. Röviden, vetítéssel mutatta be az intézmény történetét, majd a mintegy 20 millió eurós (6 milliárd forintos) uniós fejlesztések eredményét. Az új épületben is körbevezette a vendégeket, akik elsősorban a beruházások pontos forrására (százalékos arányban is) és a szervezeti, működési feltételekre voltak kíváncsiak.

A kórházból a városházára indult a küldöttség. Vedelek Norbert alpolgármester a díszteremben, szintét vetítéssel egybekötve beszélt Baja múltjáról és jelenéről. Kérdésünkre elmondta: elsősorban a gazdasági helyzetről beszél, szívesen látnának befektetőket a városban. Természetesen a turizmus is szóba kerül, tette hozzá.

Előadásában felhívta a figyelmet a Dunára, a vasúti hídra, Gemencre és természetesen a bajai halászlére is.