Gyermeknapra plüssajándék

Gyermeknap alkalmából gyűjtött plüssjátékokat a Bajai Szent Rókus Kórház gyermekosztályán gyógyuló betegek számára az Eötvös József Főiskola Hallgatói Önkormányzata. Az adományt május 29-én adták át a helyszínen. Horváth Richárd kancellár-helyettes elmondta: minden ember gyerek tud maradni mindaddig, amíg megölelheti a szüleit, a kórházban lábadozó kis betegek azonban kevesebb időt tölthetnek családjukkal. Az adománnyal éreztetik velük: sokan gondolnak rájuk, bíznak a gyógyulásukban. A főiskolások gyermekekkel foglalkozó szakemberként kerülnek ki az intézményből, így fontos számukra, hogy megismerkedjenek a kicsik mindennapjaival.

A kórház nevében dr. Tóth Gábor főigazgató köszönte meg az ajándékot. Elmondta, hogy a játékokat elosztják a többi osztályon (pl. traumatológia, urológia, fül-orr-gégészet) fekvő kis betegek között. Az átadást követően a gyerekek örömmel vették birtokba az ajándékokat, válogatva a macik, nyuszik és egyéb plüssfigurák között.