Hlavati Liliána kapta a kitüntetést

Ünnepélyes keretek közt nyílt meg május 5-én Bácskai Kultúrpalotában a Csodálatos Baja rendezvénysorozat. A programba tavaly került be a Banga Szabolcs Emlékdíj átadása. A fiatalon, súlyos betegség következtében elhunyt újságíró emlékét a város és egykori kollégái kegyelettel őrzik. A róla elnevezett díjat minden évben olyan személyiségnek ítélik oda, aki az elhunythoz hasonló szerénységgel, becsülettel és felelősséggel munkálkodik. Idén három jelölt – Kurityák Mihályné Ágota könyvtáros, Onódi Tamás sportedző és Hlavati Liliána szakápoló – maradt versenyben. Bemutatkozó kisfilmjéből – a Bajai Televízió stábja készítette – kiderült, hogy méltán megérdemelnék meg az elismerést. A nyertest a kuratórium nevében dr. Gál Zoltán díszpolgár nevezte meg Hlavati Liliána személyében. A díjat Banga-Burány Teréz és Benedek (Banga Szabolcs felesége és kisfia) adta át. A 19 éve a pályán lévő szakápoló meghatottan mondott köszönetet, külön kiemelve az őt mindenben támogató családját, valamint a Bajai Szent Rókus Kórház vezetőségét és közösségét.