Városi kitüntetések

A várossá nyilvánítás 320. éve és az idei kitüntetések átadása okán tartottak december 17-én, szombaton 10 órától ünnepi ülést a bajai városháza dísztermében. Fercsák Róbert polgármester a köszönet szavai és az évértékelő után bejelentette: 2017. az idősek éve lesz.

A díjazottak közül többen a Bajai Szent Rókus Kórházban dolgoznak, illetve dolgoztak.

Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete 393/2016. (X. 26.) határozatával Dr. Mátrai Tibor részére BAJA VÁROS KÖZSZOLGÁLATÁÉRT kitüntető díjat adományozott.

Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete dr. Mátrai Tibor részére a Bajai Szent Rókus Kórház egészségügyi ellátása szervezésében és működésében betöltött kimagaslóan eredményes közszolgálati tevékenysége, példaértékű és elhivatott életútja elismeréseként Baja Város Közszolgálatáért kitüntető díjat adományozott.

Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete 391/2016. (X. 26.) határozatával Dr. Juhász Gábor és Dr. Csupity Magdolna részére BAJA VÁROSÉRT kitüntető címet adományozott.

Dr. Juhász Gábor és Dr. Csupity Magdolna több évtizeden keresztül kifejtett kiemelkedő tevékenységével és átlagon felüli teljesítményével hozzájárult a város tekintélyének emeléséhez és fejlődéséhez, ezért orvos szakmai életútjuk, értékes közéleti tevékenységük elismeréseként részükre Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete Baja Városért kitüntető címet adományozott.

Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete 403/2016. (X. 26.) határozatával Dr. Nyikos Erzsébet részére BAJA VÁROS EGÉSZSÉGÜGYÉÉRT kitüntető díjat adományozott.

Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete dr. Nyikos Erzsébet részére Baja város és vonzáskörzete lakossága gyógyítása érdekében kifejtett több évtizedes áldozatos és kiemelkedően magas színvonalú orvos szakmai munkája, elhivatott életútja elismeréseként Baja Város Egészségügyéért kitüntető díjat adományozott.

Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete 404/2016. (X. 26.) határozatával Dr. Somodi Gizella részére posztumusz BAJA VÁROS EGÉSZSÉGÜGYÉÉRT kitüntető díjat adományozott.

Baja Város Önkormányzat Képviselő-testülete Dr. Somodi Gizella részére az egészségügyben kifejtett kimagasló szakmai színvonalú, elhivatott és példaértékű, hosszú időn át végzett orvosi tevékenységéért posztumusz Baja Város Egészségügyéért kitüntető díjat adományozott.

A díjat fia vette át.