A felejtés betegsége

Szeptember 21. az Alzheimer világnapja. A felejtés betegségének is nevezett kór az agyat támadja, és fokozatos leépülést okoz. Hazánkban közel 200 ezer ember szenved a betegségben.

Zavartság, romló memória, idő- és térbeli tájékozódási problémák. Többek közt ezek a  szellemi leépülés, vagyis a demencia és az Alzheimer-kór tünetei. A Bajai Szent Rókus kórház neurológusa, dr. Tímár Gyula osztályvezető főorvos elmondta: gyógyszeres kezeléssel szinten lehet tartani a betegséget. „A folyamatot lassító gyógyszerek Magyarországon is rendelkezésre állnak. Érdemes szedni ezeket a gyógyszereket, mert segítségükkel talán öt év is eltelik úgy, hogy a beteg családi körben ellátható, megismeri a hozzátartozóit. Ennyit tudnak a mai gyógyszerek.”

A főorvos hozzátette: a demencia és az Alzheimer nemcsak a betegeket viseli meg, hanem a hozzátartozókat is. Ugyanakkor a betegek számára fontos a megszokott környezet. Sokat segít, ha ismerősök, rokonok veszik körül őket.