Az egészségügyi dolgozók legnagyobb ünnepe

Idén is megünnepelték a Semmelweis-napot a Bajai Szent Rókus Kórházban. Június 29-én az ebédlőben gyűltek össze a dolgozók. A fenntartó nevében dr. Lénárt Endre, a városvezetés nevében pedig Fercsák Róbert polgármester és Csubákné Besesek Andrea alpolgármester köszönte meg levélben a kórház dolgozóinak éves munkáját.

Dr. Tóth Gábor főigazgató beszédében kiemelte a sürgősségi osztály 1,2 milliárd forintos megújulását. – Jó hír, hogy a kormány és az érdekvédelmi szakszervezetek megállapodtak: szeptembertől jelentős béremelés lesz, van életpálya modell. Nem mellékesen továbbra is hangsúlyozom: Bajai Szent Rókus Kórház volt, van, lesz!

Horváth Nóra ismertette a Semmelweis-nap történetét. Kiemelte: ez az egészségügyi dolgozók legnagyobb ünnepe, július elseje munkaszüneti nap.

Végezetül átadták a kitüntető címeket. Adjunktusi cím: dr. Erős Anikó (Foglalkozás-egészségügyi Szolgálat), Szőkéné dr. Trója Tünde (Csecsemő- és Gyermekosztály). Főorvosi cím: Szimonné dr. Kiss Erika   (traumatológia), dr. Könyves László (II. Belgyógyászat), dr. Masalmeh Ahmad (sebészet), dr. Szarvas Róbert (KAIBO).

Kórház kiváló dolgozója cím orvos vagy más egyetemi végzettségű munkatárs kategóriában: dr. Csongor Emőke (II. Belgyógyászat). Fekvőbeteg-ellátó szakdolgozó kategóriában: Szente Mónika (Szemészet). Járóbeteg ellátás, diagnosztika, egyéb háttérmunkát végző dolgozó kategóriában: Varga Tamás (Központi Sterilizáló). Szakmunkát végző dolgozók kategóriában: Steiner János (Központi Műtőblokk). Kiemelt dolgozó kategóriában: Jerszi János (pszichiátria).

Az ünnep fogadással zárult.