Új monitor a gyermekosztályon

Újabb nagy értékű eszközzel gyarapodott a Bajai Szent Rókus Kórház gyermekosztálya. Az adományozó Mosoly Egyesület már több alkalommal hozott műszereket Bajára, a mentőállomásra. Most első alkalommal a kórházat segítették az 1 millió forintos betegőrző monitorral, melyet Nagy István elnök adott át. „Remélem, a jövőben is támogatni tudjuk a bajai kórház osztályát”, mondta az elnök.

Dr. Károly Éva osztályvezető főorvos megköszönte az adományozónak és a forgalmazó cégnek is a segítséget. „Komoly értékű monitort kaptunk, mely súlyos helyzetekben és a megfigyelésre szoruló gyerekek ellátásában nélkülözhetetlen. Van egy ilyen műszer az osztályon, ám már nagyon régi”, mondta el a főorvos. Az eszközt az átvételt követően rögvest használatba vették, egyben bemutatták, miként működik.