Napelemeket helyeznek az épületekre

Folytatódnak a zöldmezős beruházások a Bajai Szent Rókus Kórházban. 165 millió forintot nyert pályázaton az intézmény napelemek felhelyezésére. A Fotovoltaikus rendszerek kialakítása a című pályázattal kapcsolatos sajtótájékoztatót január 20-án, kedden tartották meg a hőközpontnál. Dr. Tóth Gábor főigazgató elmondta: augusztusban adták be a pályázatot, s a héten érkezett meg az értesítés: a teljes összeget megnyerték, mégpedig 100 százalékos támogatottsággal. Így a kórháznak nem kerül pénzbe a fejlesztés. – Jó hír, épületeink zömét (mintegy 70 százalékát) napelemmel szerelhetjük fel. Havi 1-1,5 millió, azaz évente mintegy 15 millió forintos (10 százalékos) megtakarítást várunk – emelte ki a főigazgató. Hozzátette: ismét felkutattak és megnyertek egy olyan pályázatot, mely a kórház gazdálkodását segíti. Nem mellékesen: több intézmény nem nyert, míg a bajai a teljes összeget megkapta. Tavasszal indul a beruházás.

Baja polgármestere, Fercsák Róbert szerint örömteli, hogy a Bajai Szent Rókus Kórházban gyakran számolhatnak be szakmai és műszaki fejlesztésekről. – Nagyon fontos intézmény a kórház, igyekszünk minden fejlesztési lehetőséget megragadni. Most energetikai területen válik lehetővé a költségek csökkentése, mégpedig napelemek felhelyezésével. A megspórolt összeget egyéb célokra költheti majd a kórház – hangsúlyozta a bajai polgármester.