A projekt megvalósulása:

A projekt megvalósítása 2018. szeptember 30-án lezárult, a projekt két fő célkitűzését elértük.

A betegazonosító rendszer telepítése sikeresen megtörtént a Kórházban. Az ehhez szükséges szoftver telepítése és beüzemelése lezajlott, a mobil leolvasó eszközök és a karszalagok is rendelkezésünkre állnak. A fekvőbeteg ellátásban részesülő betegek felvétele a rendszer használatával történik: a betegek vonalkódos karszalagot kapnak felvételkor, a személyes adatokat munkatársaink rögzítik, és ezen adatok a mobil leolvasó készülékek kijelzőjén megjeleníthetőek. Az új rendszer megkönnyíti a kórházi dolgozók munkáját, emellett segítségével csökkenthetőek nem megfelelő betegazonosításból eredő hibák.

A projekt másik elemét képező környezeti infekciókontroll rendszer használata szintén megkezdődött. Leszállításra kerültek rendszer részét képező eszközök, azaz a tabletek, valamint a felületek ellenőrzésére szolgáló kontrollanyagok. Ezek segítségével megkezdődött a fertőzések szempontjából kritikus kórházi helyszínek felmérése, ennek során azonosíthatóak azon helyek, ahol fokozott fertőtlenítést és takarítást tartunk szükségesnek. A beszerzett elemző szoftver segítségével e helyeken folyamatosan ellenőrizhetjük a takarítás hatékonyságát, és szükség esetén beavatkozhatunk, illetve képezhetjük takarítást végző személyzetet.